Material

Základ – EUROHRANOL
Naše okná sa vyrabaju z profilu eurohranol – je to lepený trojvrstvový alebo štvorvrstvový hranol zaisťuje tvarovú stálosť okien a dverí. Hranol sa vyrába tzv. cinkovaný, tzn. že jednotlivé vrstvy hranola sú dĺžkovo nastavované, aby sa odstránili bežné vady dreva, a taktiež preto, že takto nastavovaný hranol sa minimálne krúti a pracuje. Pnutie vo vnútri dreveného materiálu je potlačené na minimum práve tým, že je hranol zostavený z kratších častí. Druhou možnosťou je fixný hranol, ktorého vrstvy nie sú dĺžkovo nastavované.

Eurohranol ma profil IV 68 a IV 78. (tzn. že hrúbka krídla aj rámu je 68, alebo 78 mm)
Vyrába sa najčastejšie zo smreku, menej často z tropickej dreviny meranti (kresba podobná dubu), borovice alebo dubu.


MATERIAL EUROHRANOLU
———————————————
 


tesnenie_image

SMREK 
je najpoužívanejšou drevinou pre výrobu eurookien, je veľmi vhodný pre všetky odtiene lazúr.

 

 

 

tesnenie_image

MERANTI 
najžiadanejšia tropická drevina v Európe s veľmi malou rozťažnosťou a vysokou tvarovou stálosťou. Prirodzené impregnačné látky tejto dreviny zaisťujú odolnosť voči poveternostným vplyvom.

 

 

 

tesnenie_image

DUB
tvrdý a ťažký materiál pre výrobu luxusných eurookien s vysokou odolnosťou proti poveternostným vplyvom. Tento materiál vykazuje krásnu kresbu letokruhov a je tradičným materiálom pre truhlárske výrobky.

 

 

 

tesnenie_imageBOROVICA 
táto drevina patrí vďaka ľahkému opracovaniu taktiež k obľúbeným materiálom, je veľmi vhodná pre horské oblasti.

 

 

 

Hranoly Exclusiv
okenné eurohranoly so zvýšenými tepelno izolačnými vlastnosťami, kombinovaná konštrukcia – stredná lamela s výplňou PUR. Materiál s najvyššími nárokmi pre nízkoenergetické alebo pasívne domy.